پنج شنبه ٠٢ آبان ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

در رادیوهای صدای آفریقا و بلال اوگاندا؛ مناسک حج ابراهیمی تشریح شد.

محمد رضا قزلسفلی، رایزنی فرهنگی کشورمان در کامپالا به منظور آشناسازی زائران و مسلمانان این کشور با فرهنگ حج ابراهیمی(ع) در رادیوهای صدای آفریقا و بلال اوگاندا به تبیین اهداف و نقش انسان ساز حج در توسعه اسلامی و انسانی جامعه پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمد رضا قزلسفلی، رایزنی فرهنگی کشورمان در کامپالا به منظور آشناسازی زائران و مسلمانان این کشور با فرهنگ حج ابراهیمی(ع) در رادیوهای صدای آفریقا و بلال به تشریح و تبیین فلسفه ، معانی ، مفاهیم ، پیام ها ، کاربرد ها ، مناسک حج ، اهداف و نقش انسان ساز آن در توسعه اسلامی و انسانی جامعه وپرداخت.

وی با بیان اینکه حج می‌تواند در جامعه انواع سلامتی های مورد نیاز انسان را تامین و توسعه همه جانبه فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی ایجاد کند، گفت: در حقیقت حج یک  دوره و کارگاه آموزشی است که در آن آئین های خدا پرستی ، فرهنگ خودسازی ، عدالت اجتماعی ، ایثار، مقاومت، نظم ، انضباط ، وحدت ، مساوات ، مبارزه با خود پرستی و خود خواهی ، کسب روزی حلال ، حرکت ، پویائی ، روش زندگی خوب ، سازندگی ، برائت از مشرکان ، توجه به امور مردم و... به حاجی تعلیم داده می شود.

قزلسفلی در ادامه به تشریح فلسفه ، معانی و مفاهیم ،کاربردهای بعدی و پیام های واجبات حج تمتع از جمله  احرام  ، طواف ، سعی بین دو کوه صفا و مروه و تاریخچه آن ، وقوف در عرفات و اعمال آن ، اهميت عرفات ، پاداش وقوف در عرفات  ، وقوف در مشعرالحرام  ، فرود آمدن در مني  ، سنگ زدن به جمره، حکمت و فلسفه سنگ زدن  ، قرباني ،  تراشيدن سر و ... پرداخت.

گفتنی است؛ در چند روز آینده بیش از هفتصد چهل و پنج زائر بیت الله الحرام اوگاندائی جهت انجام فریضه حج تمتع عازم سرزمین وحی هستند، رایزنی فرهنگی کشورمان در کامپالا به منظور آشناسازی زائران و مسلمانان این کشور با فرهنگ حج ابراهیمی(ع) در رادیوهای صدای آفریقا و بلال اوگاندا به تبیین اهداف و نقش انسان ساز حج در توسعه اسلامی و انسانی جامعه پرداخت.


١٩:٠٠ - 1398/05/06    /    شماره : ٧٣٣٤٦٩    /    تعداد نمایش : ٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج