دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

واتیکان : رمضان فرصت تحکیم دوستی میان مسیحیان و مسلمانان است.

شورای گفتگوی میان ادیانی واتیکان در پیامی به مناسبت ماه مبارک رمضان و عید فطر از مسلمانان و مسیحیان سراسر جهان خواست تا در این ماه مبارک پل های برادری را میان خود بنا کنند و فرهنگ گفتگو را گسترش دهند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «خلیج تایمز»،شورای گفتگوی میان ادیانی واتیکان در پیامی به مناسبت ماه مبارک رمضان و عید فطر از مسلمانان و مسیحیان سراسر جهان خواست تا در این ماه مبارک پل های برادری را میان خود بنا کنند و فرهنگ گفتگو را گسترش دهند.

واتیکان نیوز در پیامی در این زمینه نوشت:واتیکان از مسلمانان و مسیحیان سراسر جهان می خواهد تا ببا ایجاد پل های دوستی و گسترش فرهنگ گفتگو ،برادری انسانی و همزیستی مسالمت آمیز را در میان خود تقویت کنند.

اسقف « Miguel Ángel Ayuso Guixot» در این پیام برای همه مسلمانان در سراسر جهان رمضان و عیدفطری پر بار و صلح آمیز را آرزو کرده است.

در این پیام آمده است: «ماه رمضان که ماه روزه داری و عبادت است همچنین ماهی است که بر تقویت و تحکیم پیوندهای معنوی تاکید دارد و می تواند فرصت بسیار خوبی برای دوستی های بیشتر میات مسلمانان و مسیحیان باشد.»

پیام واتیکان با عنوان «مسیحیان و مسلمانان:توسعه برادری جهانی»  به سند برادری انسانی که پاپ فرانسیس،رهبر کاتولیک های جهان و «شیخ احمد الطیب»،رئیس الازهر در روز چهارم فوریه در امارات امضا کردند،اشاره کرده است.

در این سند از همه مسلمانان و مسیحیان درخواست شده تا به ارزش های صلح پایبند باشند و از ارزش های درک و فهم دو جانبه،برادری و همزیستی مسالمت آمیز دفاع کنند.


٠٩:٠٥ - 1398/02/23    /    شماره : ٧٣٠٠٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج