دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

شکایت زنان مسلمان از شرکت آمازون

زنان مسلمان به دلیل تبعیض نژادی و دینی و شرایط کاری سخت از شرکت آمازون در مینیسوتا شکایت کردند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الیوم السابع، سه کارگر مسلمان در شرکت آمازون در مینیسوتا از تبعیض دینی و نژادی هنگام کار دراین شرکت شکایت کردند.

براساس نامه گروه مدافعان حقوق مدنی زنان مسلمان، این سه زن مسلمان سومالی تبار از نگرانی و ترس خود نسبت به اخراج در صورت گذارندن زمان در نماز و روزه یا تاخیر در حمام پرده برداشت.

این گروه اعلام کرد:کارگرانی که میانگین سالیانه تولیدشان به دلیل واجبات دینی  مانند نماز کاهش می یابد، با پیامدهایی مانند هشدار پایان کار روبه رو هستند.

این زنان در نامه ای اعلام کردند: کارگران مسلمان سومالیایی از کارگران سفید سیستم ارتقای ویژه در این شرکت پیشی گرفتند، با این وجود کارگران سفید از مشاغل بهتر برخوردار می شوند.

این کارگراز فقدان تهویه هوا در انبارها شکایت کردند، این مسئله ادامه روزه داری در ماه مبارک رمضان با حفظ امتیاز بالا برای کارمندان مسلمان آمازون را سخت می کند.

سخنگوی آمازون از توضیح درباره جزئیات این شکایت صرف نظر کرد، اما گفت که تنوع و یکپارچگی برای فرهنگ تجاری و فرهنگ شرکت ما ضروری است و به کارگران امکان می دهد که نماز را ادا کنند، درصورتی که آن را انتخاب کنند.

شکایت این سه زن مسلمان فضای داخل شرکت آمازون را فرا گرفته است، به طوری که تعدادی از کارگردان در اعتراض به شرایط کار در انبار آمازون در مینیسوتا به آنها پیوستند.

این زنان مسلمانان پیام هشداری را از آمازون مبنی بر پایان خدمت شان دریافت کردند، به طوری که یک وکیل مسلمان در این باره گفت: پیام آمازون به کارگردان سومالیایی مشخص است، زیرا آنها به تدابیر تبعیض آمیز اعتراض دارند، بنابراین مدیریت آمازون درحال حاضر فضای خصمانه ای را فراهم می کنند تا آنها را مجبور به استعفا کنند.

وکلای مسلمان تمایل دارند تا دراین باره تحقیقات را آغاز کنند و شکایت را به مقامات فدرال ارایه دهند.


٠٩:٠٢ - 1398/02/23    /    شماره : ٧٣٠٠٣٤    /    تعداد نمایش : ٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج