دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات با اعضای انجمن ایرانیان شهر پونا (حمّیت)

پیرو دعوت اعضای انجمن ایرانیان شهر پونا، آشوری مسئول خانه فرهنگ ج.ا. ایران در کلانشهر مومبای با حضور در انجمن ایرانیان شهر پونا(حمّیت) با رئیس هیئت امنای انجمن و دیگر اعضاء ملاقات و پیرامون مسائل و همکاری های مختلف به گفتگو و تبادل پرداختند. در ابتدای این دیدار رئیس هیئت امنای انجمن ایرانیان حمّیت ضمن عرض خوش آمدگویی گفتند: انجمن ایرانیان شهر پونا دارای چندین ساختمان می باشد و علاوه بر آن دارای موقوفات زیادی نیز است و در اعیاد و ایام سوگواری برنامه های دینی مذهبی را با کمک خیرین ایرانی برگزار می کند. رئیس انجمن با اشاره به تشکیل کلاس زبان و ادبیات فارسی و آموزش قرآن کریم اظهار داشتند: کلاس های زبان و ادبیات فارسی برای چندین سال متناوب با همکاری و پشتیبانی مناسب و شایسته خانه فرهنگ ج.ا. ایران در کلانشهر مومبای برگزار می گردد واکنون نیز علاوه بر ایرانیان مقیم، علاقمندان به فرهنگ ایران زمین نیز در آن شرکت می نمایند، همچنین کلاس های آموزش قرآن نیز با همت امام جماعت انجمن حجت الاسلام و المسلمین «کمیل اصغر» برگزار می گردد که نقشی مهم در افزایش آگاهی کودکان، نوجوانان و علاقمندان به مباحث قرآنی دارد. کارگاه های آموزشی نیز در مسائل گوناگون جهت آگاهی بخشی برگزار می گردد که مورد استقبال بسیاری از مخاطبین قرار گرفته است.   

 وابسته فرهنگی ج.ا. ایران نیز ضمن عرض خرسندی از حضور در انجمن ایرانیان گفتند: خانه فرهنگ ج.ا. ایران در مومبای در راستای وظایف خود فعالیت های گسترده فرهنگی را انجام می دهد که حمایت و پشتیبانی از انجمن اسلامی در جهت گسترش فرهنگ دینی را وظیفه خود می داند و امید است در آینده نیز این فعالیت ها بیش از پیش ادامه یابد. در ادامه رئیس انجمن با اشاره به اموال تحت نظر انجمن گفت: اموال و مستغلات بسیاری زیر نظر انجمن ایرانیان شهر پونا است که یکی از آنها قرار است با همکاری مستاجرین تخلیه گردد و انجمن خواهان تخریب و احداث مجتمعی برای اسکان ارگان های ایرانی جهت استقرار در شهر پونا است و در همین راستا خواستار کمک و یاری از همه سازمان ها و مراکز وابسته کشورمان بویژه خانه فرهنگ ج.ا. ایران در مومبای می باشد و چنانچه برای خانه فرهنگ میسر باشد ما می توانیم دفتری در اختیار خانه فرهنگ قراردهیم تا برنامه های فرهنگی پونا را ازاین طریق برنامه ریز نماید. این حرکت فرهنگی موجب ارتباط گسترده وبیشتر انجمن حمیت  با خانه فرهنگ ج.ا.ایران در مومبای ونیز توسعه  فعالیتهای فرهنگی خواهد شد. 

آشوری ضمن اسقبال از این ایده بیان کردند شهر پونا، شهری فرهنگی و خاص بوده که زمینه های مساعدی در اجرای برنامه فرهنگی مختلف را داراست. خانه فرهنگ نیزدر صدد است تا بخشی از برنامه های فرهنگی خود را در این شهر اجرا کند . امید است در آینده این مهم برآورده شود و خانه فرهنگ بتواند با همیاری انجمن در این شهر فضایی برای فعالیتهای خود داشته باشد. در پایان وابسته فرهنگی ج.ا.ایران از اعضای انجمن خواست تا طرح را به صورت کتبی و مدون به خانه فرهنگ ج.ا. ایران در مومبای ارائه دهند، تا بتوان بررسیاهای لازم را به عمل آورد و در صورت لزوم پیگیری شود. 


٠٩:٠٧ - 1397/12/16    /    شماره : ٧٢٥٠٤٨    /    تعداد نمایش : ٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج