دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

آشنا سازی دانشجویان با ویژگی ها و فرهنگ انقلاب اسلامی

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران سه شنبه هفته گذشته مراسم ویژه ای در دانشکده جامعه المصطفی(ص) با حضور حجت الاسلام و المسلین آقای بکائی رئیس، اساتید و دانشجویان آن دانشکده برگزار گردید. رایزن فرهنگی که سخنران اصلی این مراسم بود تلاش نمود تا نقش اساتید و دانشجویان را در پیروزی انقلاب اسلامی برای اساتید و دانشجویان دانشکده جامعه المصطفی(ص) تشریح نماید. وی در بخشی از سخنان خود گفت انقلاب اسلامی ایران چهل سال پیش با مشارکت همه اقشار مردم ایران با پیشتازی اساتید و دانشجویان با رهبری امام خمینی(ره) شکل گرفت. وی در ادامه گفت سخن و منطق انقلاب اسلامی مانند تعالیم انسان ساز اسلام ناب خود به خود بصیرت ساز بوده و هر انسان آزاده ای که با آن ها آشنا شود بیدار شده و به خویشتن انسانی خود باز خواهد گشت. قزلسفلی در بخشی از سخنان خود گفت دشمنی و خصومت گسترده و مداوم استکبار با انقلاب اسلامی ایران برای این است که سخن حق، منطق و پیام انسان ساز و تمدن آفرین انقلاب اسلامی ایران به سمع آزادگان جهان نرسد. لذا استکبار جهانی برای تحقق اهداف خود تلاش می کند تا با اعمال شیوه های مختلف دیپلماسی لائی لائی کردن، ملت های مسلمان و غیر مسلمان را در خواب غفلت نگه داشته و در نهایت هدف این است که گفتمان، سخن و پیام انقلاب اسلامی به گوش آن ها نرسد. وی در ادامه سخنان خود به منظور آشنا سازی دانشجویان با فرهنگ انقلاب اسلامی و تغییر برای توسعه  با بیان اینکه انسان طبیعتا بیدار، تحول زا و پویا می باشد گفت اساسا بشر با ایستائی و توقف مغایرت داشته و اگر در حرکت نباشد مانند آب راکد فاسد می شود. در بخشی از سخنان خود  با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در راستای رسالت انبیاء الهی(ع) ائمه اطهار(ع) می باشد گفت این انقلاب با ایجاد تحولات فرهنگی، معنوی، اخلاقی، تربیتی، آموزشی و برای تحقق اهداف ادیان الهی گام برداشته است. 

قزلسفلی در بخشی دیگر  از سخنان خود به تشریح نقش انقلاب اسلامی ایران در ایجاد روحیه خود کفائی و خود باوری در بین دانشجویان و تشجیع آن ها در مشارکت ساختار ملی کشور پرداخت. وی در ادامه سخنان خود گفت ایمان ثابت، اراده قوی، خود باوری،  وطن دوستی، شجاعت، اتکا به منابع داخلی و ملی، تعهد کاری، سرمایه گزاری بر روی دانشجویان و  تلاش برای رشد استعدادهای آن ها و... از جمله اقداماتی بودند که ظرف چهل سال گذشته به برکت انقلاب اسلامی ایران صورت گرفته است.

وی در ادامه مراسم دانشجویان را با ارکان، ویژگی های فرهنگی انقلاب اسلامی ایران آشنا نمود." رهبری حضرت امام خمینی(ره)، حضور یکپارچه و متحد مردم در تمامی صحنه‌ها قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اعتقاد به اسلام و ارزش های آن در انقلاب، انقلاب اسلامی ایران بزرگ‏ترین تحول جهانی قرن بیستم ، انقلاب اسلامی آزادی بخش، انقلاب اسلامی و لاغیر، انقلاب اسلامی انقلابی اثرگذار، عقیده مشترک در انقلاب، گرایش دینی انقلاب اسلامی،  مردمی بودن انقلاب، رهبری و مرجعیت، اصالت انقلاب اسلامی ایران، شعار پیروزی خون بر شمشیر، خاستگاه عاشورایی انقلاب و ... " از جمله ارکان، ویژگی های فرهنگی انقلاب اسلامی بودند که رایزن فرهنگی  دانشجویان را با آن ها آشنا نمود. 


٠٨:٣٣ - 1397/12/16    /    شماره : ٧٢٤٨٨٣    /    تعداد نمایش : ٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج